top of page

TELEFON ZAUFANIA DLA MĘŻCZYZN

Bezpieczna przestrzeń dla Ciebie

Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom prowadzi pierwszy
w Polsce telefon zaufania dla mężczyzn

Jeśli potrzebujecie pomocy/porady psychologicznej
i szukacie bezpiecznej przestrzeni, aby móc porozmawiać o swoim życiu, swoich męskich sprawach, czy o swoich trudnościach, to ten telefon jest dla Was.

 

Dyżury psychologów odbywają się we wtorki,
w godzinach 17:00-19:00, 
środy, w godzinach
17:00-19:00
 oraz w czwartki, w godzinach 19:00-21:00
(pomoc także w języku angielskim).

 

Jeśli macie obawę związaną z wykonaniem telefonu, lub jeśli kolejka jest zbyt długa, możecie napisać na nasz adres mailowy pomoc@pomesku.org i w ten sposób nawiązać kontakt.
 

Pamiętajcie: #proszenieopomocjestmęskie.

Telefon zaufania dla mężczyzn.png

Spotkanie on-line z psychologami udzielającymi wsparcia w telefonie zaufania dla mężczyzn

Zapraszamy 25.06.2024, na godzinę 19:30, na otwarte spotkanie on-line z psychologami udzielającymi wsparcia w prowadzonym przez naszą Fundację telefonie zaufania dla mężczyzn: Sebastianem Antonowiczem, Rafałem Grabowskim i Tomaszem Smugą. Będzie to okazja, aby posłuchać w jaki sposób działa nasz telefon, z czym się mierzymy oraz dlaczego zdecydowaliśmy się telefon uruchomić. Będzie to również rozmowa na temat męskości i wyzwań, przed którymi dzisiaj stoimy, jeśli chodzi o męskie zdrowie psychiczne. Co ważne, podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań psychologom w otwartej sesji Q&A. Spotkanie poprowadzi dr Michał Bomastyk.

Spotkanie odbędzie się na platformie Microsoft Teams.
Link dostępny TUTAJ. 

W przypadku pytań prosimy o kontakt: biuro@fundacjaipw.org

25.06.2024, 1930.png

PORADY PRAWNE W TELEFONIE ZAUFANIA
DLA MĘŻCZYZN

Masz problem prawny w następujących obszarach:

- przemoc domowa;
- niebieska karta;
- opieka rodzicielska;
- sprawy alimentacyjne


i potrzebujesz konsultacji?

Poradź się naszego radcy prawnego, Damiana Aptowicza:
- telefonicznie: w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca(6.05.2024), dzwoniąc pod numer telefonu zaufania dla mężczyzn: 608 271 402 w godzinach 17:00-19:00;
- mailowo pisząc na: daptowicz@fundacjaipw.org (czas oczekiwania na odpowiedź do 14 dni roboczych).

Pamiętaj: #proszenieopomocjestmęskie

Porady Prawne.png

PSYCHOLOG
Rafał Grabowski

Wykształcony i doświadczony psycholog. Absolwent Uniwersytetu Humanistycznego SWPS. Ukończył zaawansowane szkolenie w zakresie terapii skoncentrowanej na rozwiązania oraz terapii koherencji. Uczestnik wielu projektów aktywizacyjnych zarówno dorosłych, jak i młodzież. Współpracuje z osobami ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością psychiczną. Dodatkowo wykładowca w WSB w Toruniu. Współpracuje z kilkoma organizacjami społecznymi, Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu.

Adres mailowy: rgrabowski@fundacjaipw.org

Rafał Grabowski.jpg.jpg
IMG_9127.jpg

PSYCHOLOG
Tomasz Smuga

„Tomasz Smuga jest absolwentem Uniwersytetu SWPS, gdzie uzyskał tytuł magistra psychologii. Specjalizuje się w interwencji i poradnictwie psychologicznym. Obecnie poszerza swoją wiedzę jako student psychotraumatologii, zgłębiając mechanizmy radzenia sobie z traumą i stresem pourazowym.

W wolnym czasie pasjonuje się grą na pianinie i żeglarstwem.”

 

Adres mailowy: tsmuga@fundacjaipw.org

PSYCHOTRAUMATOLOG
Sebastian Antonowicz

 Absolwent studiów na kierunku psychotraumatologii. W zawodach pomocowych pracuje od 2000 roku. Stale doskonali swój warsztat praktyczny współpracując z wieloma placówkami, psychologami, psychiatrami i innymi specjalistami. Nieustannie rozwija się zawodowo i naukowo: pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia spec. kliniczna, podstawowy i zaawansowany kurs w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, liczne szkolenia w obszarze interwencji kryzysowej. W telefonie zaufania oferuje wsparcie w języku polskim i angielskim. Jest również coachem i trenerem umiejętności interpersonalnych. Specjalizuje się w psychologii mężczyzn. 

Adres mailowy: santonowicz@fundacjaipw.org

292055018_5375826195771828_4177154847015949067_n.jpg
bottom of page