top of page

TELEFON ZAUFANIA DLA MĘŻCZYZN

Bezpieczna przestrzeń dla Ciebie

Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom prowadzi pierwszy w Polsce telefon zaufania dla mężczyznJeśli potrzebujecie pomocy/porady psychologicznej i szukacie bezpiecznej przestrzeni, aby móc porozmawiać o swoim życiu, swoich męskich sprawach, czy o swoich trudnościach, to ten telefon jest dla Was. Dyżury psychologów odbywają się w poniedziałki, w godzinach 17:00-19:00 (pomoc także w językach ukraińskim i rosyjskim), we wtorki, w godzinach 17:00-19:00, w czwartki, w godzinach 19:00-22:00 (pomoc także w języku angielskimoraz w środy, w godzinach 17:00-19:00 (dyżur dla mieszkańców Warszawy, w szczególności Dzielnicy Warszawa-Śródmieście).
Jeśli macie obawę związaną z wykonaniem telefonu, lub jeśli kolejka jest zbyt długa, możecie napisać
na nasz adres mailowy pomoc@pomesku.org i w ten sposób nawiązać kontakt. Pracujemy również nad dedykowanym mężczyznom serwisem internetowym: www.pomesku.org.

Pamiętajcie: #proszenieopomocjestmęskie.

F636CA47-2BD3-4726-8B5F-8AF73553733A.jpeg

PSYCHOLOG
Rafał Grabowski

Wykształcony i doświadczony psycholog. Absolwent Uniwersytetu Humanistycznego SWPS. Ukończył zaawansowane szkolenie w zakresie terapii skoncentrowanej na rozwiązania oraz terapii koherencji. Uczestnik wielu projektów aktywizacyjnych zarówno dorosłych, jak i młodzież. Współpracuje z osobami ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością psychiczną. Dodatkowo wykładowca w WSB w Toruniu. Współpracuje z kilkoma organizacjami społecznymi, Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu.

Rafał Grabowski.jpg.jpg
36534403_1745471968823830_918842080418070528_n.jpg

PSYCHOLOG
Yevhen Kovalenko

Ukończył psychologię na Uniwersytecie im. Iwana Franki w Żytomierzu. Uzyskał również tytuł magistra kognitywistyki podczas studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył certyfikowane kursy psychologii praktycznej. W wolnym czasie prowadzi lekcje muzyki dla dzieci i dorosłych, interesuje się muzykoterapią i psychoterapią.

PSYCHOLOG
Filip Jach

Terapeuta, facylitator, trener odporności psychicznej i kompetencji psychospołecznych. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy ze zróżnicowanymi wiekowo grupami (dzieci, młodzież, dorośli). Praktyk podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach – absolwent dwustopniowego szkolenia z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i szkoleń specjalistycznych. Posiada tytuł Solution Focused Practitioner nadany przez International Alliance of Solution-Focused Teaching Institutes (IASTI). W swojej praktyce integruje różne podejścia terapeutyczne (systemowe, ericksonowskie, poznawczo-behawioralne). 
Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR) oraz European Brief Therapy Association (EBTA).

Pisze artykuły do Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego “Refleksje”.
W wolnych chwilach ogląda koreańskie seriale na Netflix, praktykuje zen i czyta o życiu pszczół. 

sesjafundacja_10.jpg
292055018_5375826195771828_4177154847015949067_n.jpg

DORADCA
Sebastian Antonowicz

Zrealizował blisko tysiąc godzin pracy
w Stowarzyszeniu Psychologicznym oferującym wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Promuje wiedzę o tym, że ludzie posiadają zdolność budowania świadomego podejścia
i postaw wobec mechanizmów zaburzeń lękowych, osobowości
oraz innych problemów emocjonalnych.

Prowadzi działalność psychoedukacyjną online dla osób dorosłych, która promuje wzmocnienie i aktywną postawę klienta
w utrzymywaniu zdrowia psychicznego.

Jest coachem, trenerem umiejętności interpersonalnych, a po godzinach uczy dorosłych języka angielskiego online. 

bottom of page