top of page

TELEFON ZAUFANIA DLA MĘŻCZYZN

Bezpieczna przestrzeń dla Ciebie

Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom prowadzi pierwszy
w Polsce telefon zaufania dla mężczyzn

Jeśli potrzebujecie pomocy/porady psychologicznej
i szukacie bezpiecznej przestrzeni, aby móc porozmawiać o swoim życiu, swoich męskich sprawach, czy o swoich trudnościach, to ten telefon jest dla Was.

 

Dyżury psychologów odbywają się we wtorki,
w godzinach 17:00-19:00, 
środy, w godzinach
17:00-19:00
 oraz w czwartki, w godzinach 19:00-21:00
(pomoc także w języku angielskim).

 

Jeśli macie obawę związaną z wykonaniem telefonu, lub jeśli kolejka jest zbyt długa, możecie napisać na nasz adres mailowy pomoc@pomesku.org i w ten sposób nawiązać kontakt.
 

Pamiętajcie: #proszenieopomocjestmęskie.

Telefon zaufania dla mężczyzn.png

PSYCHOLOG
Rafał Grabowski

Wykształcony i doświadczony psycholog. Absolwent Uniwersytetu Humanistycznego SWPS. Ukończył zaawansowane szkolenie w zakresie terapii skoncentrowanej na rozwiązania oraz terapii koherencji. Uczestnik wielu projektów aktywizacyjnych zarówno dorosłych, jak i młodzież. Współpracuje z osobami ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością psychiczną. Dodatkowo wykładowca w WSB w Toruniu. Współpracuje z kilkoma organizacjami społecznymi, Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu.

Adres mailowy: rgrabowski@fundacjaipw.org

Rafał Grabowski.jpg.jpg

INTERWENT KRYZYSOWY
Filip Jach

Terapeuta, facylitator, trener odporności psychicznej i kompetencji psychospołecznych. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy ze zróżnicowanymi wiekowo grupami (dzieci, młodzież, dorośli). Praktyk podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach – absolwent dwustopniowego szkolenia z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i szkoleń specjalistycznych. Posiada tytuł Solution Focused Practitioner nadany przez International Alliance of Solution-Focused Teaching Institutes (IASTI). W swojej praktyce integruje różne podejścia terapeutyczne (systemowe, ericksonowskie, poznawczo-behawioralne). 
Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR) oraz European Brief Therapy Association (EBTA).

Pisze artykuły do Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego “Refleksje”.
W wolnych chwilach ogląda koreańskie seriale na Netflix, praktykuje zen i czyta o życiu pszczół. 

Adres mailowy: fjach@fundacjaipw.org

PSYCHOTRAUMATOLOG
Sebastian Antonowicz

 Absolwent studiów na kierunku psychotraumatologii. W zawodach pomocowych pracuje od 2000 roku. Stale doskonali swój warsztat praktyczny współpracując z wieloma placówkami, psychologami, psychiatrami i innymi specjalistami. Nieustannie rozwija się zawodowo i naukowo: pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia spec. kliniczna, podstawowy i zaawansowany kurs w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, liczne szkolenia w obszarze interwencji kryzysowej. W telefonie zaufania oferuje wsparcie w języku polskim i angielskim. Jest również coachem i trenerem umiejętności interpersonalnych. Specjalizuje się w psychologii mężczyzn. 

Adres mailowy: santonowicz@fundacjaipw.org

292055018_5375826195771828_4177154847015949067_n.jpg
bottom of page