TELEFON ZAUFANIA DLA MĘŻCZYZN
Bezpieczna przestrzeń dla Ciebie
Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom prowadzi pierwszy w Polsce telefon zaufania dla mężczyzn. Jeśli potrzebujecie pomocy/porady psychologicznej i szukacie bezpiecznej przestrzeni, aby móc porozmawiać o swoim życiu, swoich męskich sprawach, czy o swoich trudnościach, to ten telefon jest dla Was. Dyżury psychologów odbywają się w poniedziałki, w godzinach 17:00-19:00 (pomoc także w językach ukraińskim i rosyjskim), we wtorki, w godzinach 17:00-19:00, w środy, w godzinach 17:00-19:00 oraz w czwartki, w godzinach 19:00-21:00 (pomoc także w języku angielskim).
Jeśli macie obawę związaną z wykonaniem telefonu, lub jeśli kolejka jest zbyt długa, możecie napisać na nasz adres mailowy pomoc@pomesku.org
i w ten sposób nawiązać kontakt.
Pracujemy również nad dedykowanym mężczyznom serwisem internetowym: www.pomesku.org.
Pamiętajcie: #proszenieopomocjestmęskie.

PSYCHOLOG
Rafał Grabowski
Wykształcony i doświadczony psycholog. Absolwent Uniwersytetu Humanistycznego SWPS. Ukończył zaawansowane szkolenie w zakresie terapii skoncentrowanej na rozwiązania oraz terapii koherencji. Uczestnik wielu projektów aktywizacyjnych zarówno dorosłych, jak i młodzież. Współpracuje z osobami ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością psychiczną. Dodatkowo wykładowca w WSB w Toruniu. Współpracuje z kilkoma organizacjami społecznymi, Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu.


PSYCHOLOG
Yevhen Kovalenko
Ukończył psychologię na Uniwersytecie im. Iwana Franki w Żytomierzu. Uzyskał również tytuł magistra kognitywistyki podczas studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył certyfikowane kursy psychologii praktycznej. W wolnym czasie prowadzi lekcje muzyki dla dzieci i dorosłych, interesuje się muzykoterapią i psychoterapią.
INTERWENT KRYZYSOWY
Filip Jach
Terapeuta, facylitator, trener odporności psychicznej i kompetencji psychospołecznych. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy ze zróżnicowanymi wiekowo grupami (dzieci, młodzież, dorośli). Praktyk podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach – absolwent dwustopniowego szkolenia z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (Szkoła Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i szkoleń specjalistycznych. Posiada tytuł Solution Focused Practitioner nadany przez International Alliance of Solution-Focused Teaching Institutes (IASTI). W swojej praktyce integruje różne podejścia terapeutyczne (systemowe, ericksonowskie, poznawczo-behawioralne).
Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR) oraz European Brief Therapy Association (EBTA).
Pisze artykuły do Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego “Refleksje”.
W wolnych chwilach ogląda koreańskie seriale na Netflix, praktykuje zen i czyta o życiu pszczół.


DORADCA
Sebastian Antonowicz
Zrealizował blisko tysiąc godzin pracy w Stowarzyszeniu Psychologicznym oferującym wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi.Promuje wiedzę o tym, że ludzie posiadają zdolność budowania świadomego podejścia i postaw wobec mechanizmów zaburzeń lękowych, osobowości oraz innych problemów emocjonalnych. Prowadzi działalność psychoedukacyjną online
dla osób dorosłych, która promuje wzmocnienie i aktywną postawę klienta w utrzymywaniu zdrowia psychicznego. Jest coachem, trenerem umiejętności interpersonalnych, a po godzinach uczy dorosłych języka angielskiego online.