top of page

Ogólnopolska Konferencja Naukowa (on-line)

Męskość:
Literatura-Sztuka-Popkultura

25.05.2023-26.05.2023

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Komitet Naukowy:

Katarzyna Więckowska  – Przewodnicząca 

Michał Bomastyk

Michał P. Garapich

Agata Handley

Edyta Lorek-Jezińska

Komitet Organizacyjny

Jakub Wojtasik

Natalia Jaworańska

Cyry Wilczyńska

pexels-laker-5792673.jpg

O konferencji

  • Facebook

Podczas konferencji chcemy zastanowić się, czy rzeczywiście mamy do czynienia z kryzysem męskości? Jeśli tak, to w jakich obszarach jest on widoczny: postrzegania ciała, zdrowia psychicznego, emocjonalnym? Czy istnieje tylko jeden poprawny wzorzec męskości, czy może też męskość konstruowana jest na spektrum? W jaki sposób męskość przedstawiana jest w różnych praktykach kulturowych – literaturze, filmach, serialach, performansach, grach komputerowych?

Czy mężczyźni mogą bez przeszkód praktykować i okazywać swoją męskość w przestrzeni publicznej? Czy męskość opiera się na wykluczeniach i czy można mówić o męskości inkluzywnej? Jak męskość łączy się z wojną, uchodźstwem, władzą, ubóstwem, opieką, czułością? Jaką rolę w tworzeniu męskości odgrywa homospołeczność?  Niech te pytania stanowią punkt wyjścia do większej dyskusji na temat męskości.

PROGRAM KONFERENCJI

LINK DO OBRAD KONFERENCYJNYCH

Zgłoszenia

Abstrakty (w formacie pdf, maksymalnie 300 słów) prosimy przesyłać do 14.05.2023 roku, na adres mailowy: biuro@fundacjaipw.org. Wraz z abstraktem prosimy, w osobnym pliku, przesłać notę biograficzną. Koszt udziału w konferencji wynosi 100 PLN. Podczas konferencji przewidujemy wykłady gościnne. 

pexels-gilberto-olimpio-5983875.jpg
Ogólnopolska Konferencja Naukowa Męskość Literatura-Sztuka-Popkultura 25.05.2023-26.05.202
bottom of page